Læs det nyeste nummer af Kirkebladet ved at klikke på overskriften
Ældre numre kan ses her


  Følg os på Facebook

Sjælesorg på Nettet
giver dig mulighed for at chatte med en præst om tab, sorg, mobning, kærlighed, om tvivl og tro. Eller om brud efter skilsmisse, ensomhed, præstations- og eksamensangst eller følelsen af ikke at være god nok eller svære personlige valg.

Sjælesorg er din mulighed for at chatte med et andet menneske om lige præcis det, som du går og tumler med. Præsten er en erfaren samtalepartner, et medmenneske som lytter, trøster og tager en alvorligt.

Sjælesorg er en gratis fortrolig chat-samtale med en præst.
Klik her for at åbne chatten

Konfirmationer i Vamdrup Kirke 2019

Ved alle 4 konfirmationer d. 17. og 19. maj er det muligt at aflevere telegrammer og hilsner til konfirmanderne i Kirkehuset, Vestergade 57.

Der er bemanding på til at modtage telegrammer og hilsner - og holde opsyn.

Konfirmation Aadalskolen
St. Bededag, fredag den 17. maj kl. 09:00
Maria Duusgaard König

Sebastian Teddy
Tobias Smith Byrsing
Casper Kloster Albeck Hansen
Emil Enggrob Jørgensen
Benjamin Ladegaard Kock
Noah Richard Mejer
Victor Tækker Pedersen
Noah Rimmer Skov

Konfirmation 8.c
St. Bededag, fredag den 17. maj kl. 11.00
Maria Dusgaard König

Alberte Fredsted Andreasen
Sarah Andersen
Victoria Andersen
Isabella Kejser Damm
Caroline Amalie Kaufmann
Gry Damm Sandholdt
Lea Schelde-Rasmussen
Anna Lund Sørensen
Camilla Møller Vernersen
Jordy Neo Andersen
Victor Egede Autzen
Alexander Lund Beck
Sebastian Ristorp Bertelsen
Jens Raul Roman Buchwald     
Jonas Damgaard Fyhn
Frederik Bach Jensen
Martin Tiphede Kristensen
Jeppe Frost Nielsen
Jaime Pedersen
Bjørn Højsgaard Schweer
Lukas Gannerup Schöer
Mads Kjerkegaard Tonnesen

Konfirmation 8.a
søndag den 19. maj 2019, kl. 9.00
Jens Henrik Kristiansen

Alfa Lentz Popp Anker
Cecilie Gaasdahl Falk
Mathilde Munk Grunnet
Julie Berg Hansen
Malou Bjørn Haugaard
Lisa Gamst Halkjær Jensen
Cecilie Winther Kjær
Sophia Seiding
Dennis Christensen
Mathias Toft Hermansen
Lasse Søllingvraa Hjort
Lucas Højsager
Bjarke Gantzel Kallan
Frederik Vestergaard Kejlstrup
Tobias Wraa Nikolajsen
Mike Kjær Therkildsen
William Tøndering

Konfirmation  8.b
søndag den 19. maj 2019 kl. 11.00
Jens Henrik Kristiansen

Aviâja Clemmesen Aarestrup
Nina Rosalia Ale
Karina Briede
Malou Hjarsbæk Christensen
Cecilie Nim Falk Kollemorten
Dichte Sophie Kristensen
Julie Storm
Simone Skov Thorkildsen
Katrine Højer Voss
Jens Erland Valentin Bjerre
Mads Refslund Guldager
Oliver Anker Hansen
Tobias Panikovski Helms
Tobias Dahl Jensen
Victor Holmegaard Fredin Jensen
Lasse Jeppesen
Lukas Thomas Jørgensen
Tobias Waage Møldrup
Marcus Mørcke
Sebastian Juhl Schmidt
Esben Damgaard Schultz
Christian Lærkegaard Imer Sørensen
Emil Hougaard Seemann Teute
Sebastian Husted Dagsberg Vahl

Gudstjenester

Arrangementer