Konfirmander i Vamdrup kirke 2016

11.04.2016

Efter 8 måneders konfirmandforberedelse, er 67 konfirmander klar til at blive konfirmeret i Vamdrup kirke hhv. den 22. og 24. april.

Ved alle 3 konfirmationer er det muligt at aflevere telegrammer og hilsner til konfirmanderne i Kirkehuset, Vestergade 57. Der er bemanding på til at modtage telegrammer og hilsner - og holde opsyn.

Første konfirmation i Vamdrup kirke er St. Bededag, fredag den 22. april kl. 10.30, hvor 8.c fra Vamdrup Skole konfirmeres af Maria König:

Nanna Bjerring Albrechtsen 
Caroline Skjøth Arpe 
Freya Klaaborg Jensen 
Sarah Christine Latter Johansen 
Sif Højsgaard Schweer 
Freja Grarup Willesen  
Kasper Beck Andersen 
Christoffer Busk-Andersen 
Nicolai Fredsted Andreasen 
Victor Mejer Balling 
Jeppe Dahl Jensen 
Thais Skovbjerg Christensen 
Sebastian Kejser Damm 
Morten Hansen 
Nicklas Holm 
Jonas Højsager 
Lukas Brogaard Jørgensen 
Kristian Madsen Brodersen 
Rasmus Meldgaard 
Peter Asbjørn Just Pedersen 
Emil Straarup Petersen

Søndag den 24. april kl. 9.00, bliver 8.a fra Vamdrup Skole konfirmeret af Jens Henrik Kristiansen:

Anika Aggerholm
Julie Jumppanen Andersen
Camilla Birk Autzen
Trine Birk Autzen
Iben Bisgaard Boisen
Caroline Davidsen
Maja Beuchert Højland
Sophia Ida Jepsen
Clara Lind
Laura Marie Sørensen
Ditte Marie Terkilsen
Luise EddauToft
Alexander Kjær Christensen
Frederik Sang Engebæk Hansen 
Gustav Søllingvraa Hjort
Martin Emil Grundtvig Jensen
Lauritz Frost Nielsen
Emil Olafsson-Strandgaard
Mathias Ingeman Kastrup Pedersen
Kristian Petersen
Magnus Ligaard Sorgenfri

Søndag den 24. april kl. 11.00, bliver 8.b fra Vamdrup Skole konfirmeret af Jens Henrik Kristiansen:

Lærke Emilie Gustafsson
Emma Higham
Caroline Suhr Hoffmann
Marie Faldt Steenberg Jensen
Nina Zofia Jensen
Annie Jessen
Johanne Juhl
Line Lykke Jørgensen
Maya Hugger Jørgensen
Kathrine Schultz Rosenberg
Nadja Vinther
Stine Karen Worsøe
Cecilie Lone Sebelius Jensen
Mathias Harboe
Jeppe Vingborg Hørlyck
Martin Gamst Halkjær Jensen
Peter Hartung Jensen
Anders Jessen
Philip Juhl
Magnus Meine
Simon Straarup Aakjær Mogensen 
Kasper Ernlund Nielsen
Rasmus Flohr Krog Pedersen
Oliver Bo Rasmussen
Michael Thygesen

Del dette: